środa, 29 listopada 2017

ACH-JOJ!


Stworzył go Zdeněk Miler.
 Postać Krecika powstała w 1957. Uznany już wówczas twórca, reżyser filmu animowanego, animator Zdeněk Miler otrzymał zlecenie na film edukacyjny, który przedstawiałby produkcję tkaniny. Gotowy film, przedstawiający proces powstawania płóciennej koszuli, nasycony był licznymi opisami działania maszyn. Koncepcja filmu nie spodobała się Milerowi. Chciał bowiem, by film zainteresował małych widzów i aby informacje nie były podawane wprost - proces produkcji tkaniny miał stanowić tylko tło dla przygód jakiegoś zwierzątka. Zdeněk Miler nie chciał naśladować produkcji Disneya, nie chciał więc główną postacią filmu uczynić kotka, pieska, kaczora ani też myszki - te bowiem zwierzątka już w latach 50. były szeroko eksploatowane przez amerykańskie wytwórnie. Związana z tym anegdota mówi, iż w poszukiwaniu do swego filmu postaci całkiem nowej Miler udał się do lasu. Po paru godzinach bezowocnych poszukiwań, zniechęcony, poszedł w kierunku polany. Podążając przed siebie w zamyśleniu, potknął się o kopiec kreta. źródło

To tyle o powstaniu tej przesympatycznej postaci, która ma już 60 - lat, ale dzięki temu jest to postać bajkowa z dzieciństwa dziadków, rodziców i dzieci. 

Ponadpokoleniowa !!
Dzisiaj skończył się w naszej bibliotece tydzień z Krecikiem, podczas którego dzieci poznały przygody tego przesympatycznego bohatera, a następnie wykonywały prace plastyczne. Bawiliśmy się świetnie.
 A OTO WASZE PRZEPIĘKNE PRACE                       
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że nas odwiedziłeś. Zostaw, proszę ślad po sobie. Napisz parę słów komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...