sobota, 17 października 2015

"Zwiadowcy" John Flanagan

 
 Pozwólcie, że Wam przedstawię cykl powieści Fantasy, której autor John Flanagan,  przez wiele lat marzył o pisaniu książek.
Nie było łatwo. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak Flanagan dołączył do grona copywriterów. Przez dwie dekady pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji i został jednym ze współtwórców sukcesu sitcomu Hi Dad!, zasłynął jednak jako autor “Zwiadowców”, serii osadzonych w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży. Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków. (Źródło)
Składa się z 12 ksiąg, których bohaterem jest Will. Chłopiec, którego największym marzeniem jest zostać ...rycerzem. Czy to się uda? Możemy się jedynie domyślać, że nie będzie łatwo.
Powieść Flanagana osadzona jest w realiach Średniowiecza. Są tam rycerze, giermkowie, książęta, król. To czasy, gdy honor, przyjaźń, wierność i uczciwość nie były tylko słowami. Swojej mężności trzeba było dowodzić w boju. Na każdym rycerzu spoczywał obowiązek obrony króla, a każdy giermek służył swojemu rycerzowi....
Wielu marzyło o rycerstwie, ale niewielu sprostało tym wymaganiom. Zapraszam do króciutkich recenzji trzech pierwszych części. Znajdziecie je TUTAJ
                           

  A w bibliotece czeka na Was cały cykl "Zwiadowców" i inne książki Johna Flanagana
  
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że nas odwiedziłeś. Zostaw, proszę ślad po sobie. Napisz parę słów komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...