wtorek, 21 listopada 2017

"Błękit szafiru" Gier Kerstin

Książka Kerstin Gier zaliczyłabym do literatury fantastyczno - romantycznej. Bardzo mi się podobają opisane przygody i często tajemniczy humor. Bohaterka powieści jest Gwendolyn, dziewczyna około szesnastoletnia. Nie jest to taka sobie zwykła nastolatka. Gwen potrafi przemieszczać się w czasie.. Przeskakuje z XXI wieku do XVII, albo XVIII.W tej części "Trylogii czasu" spotykamy ją w wieku XVII i dziewczyna szybko musi poznać historię, politykę, zwyczaje , jakie panowały w tym czasie. Musi nauczyć się np. fechtunku i znaleźć sposób na rozwikłanie zagadki chronografu, dzięki któremu może przemieszczać się w czasie. Od pewnego czasu dziewczynie w podróży towarzyszy Gideon, chłopak, obiekt westchnień bohaterki. Na szczęście pierwsza miłość nie przesłoniła jej ważniejszych zadań, które musi zrealizować.
Gwendolyn nie ma łatwo w świecie zwykłych śmiertelników. Często jest postrzegana jak ktoś komu brakuje piątej klepki. Zastanówcie się co powiedzielibyście o osobie, która idzie ulicą i gada do siebie, kłóci się ze sobą. Tyle tylko, że dziewczyna widzi postacie, których nikt inny nie widzi i kłóci się lub dyskutuje z niewidzialnym gargulcem.
W tej części jest jeszcze więcej zagadek, więcej podróży, przygód i to, co powinno się wyjaśnić niestety jest jeszcze bardziej zawikłane.
Powieść Kerstin Gier napisana jest bardzo łatwym językiem, co powoduje, że czyta się ją bardzo szybko, a nagłe zwroty akcji i coraz więcej tajemnic nie pozwalają na odłożenie książki, aż do przeczytania ostatniej strony. 
Polecam książkę wszystkim, którzy chcą przeżyć wspaniałe przygody.
 
                                                                 Weronika Adamska kl.VI b

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że nas odwiedziłeś. Zostaw, proszę ślad po sobie. Napisz parę słów komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...