niedziela, 12 listopada 2017

Każdy ma prawo do drugiej szansy

Mój wzrok przyciągnęła okładka, a gdy wzięłam książkę do ręki zachwyciłam się jeszcze bardziej."Piękna opowieść o miłości i wybaczeniu" i już wiedziałam, że muszę ją przeczytać.Dostałam ją w bibliotece poza wszelką kolejnością, ale zobowiązałam się, że coś o niej napiszę. Trudno, słowo się rzekło.... piszę.
Nie będę piszczała z zachwytu, bo ta recenzja to byłoby jedno ciągłe piiiiiiiiiiiiiiiii.
Powieść jest śliczna, mądra i dla nastolatków. Czyta się ją jednym tchem i gdyby nie taka prozaiczna sprawa jak ranne wstawanie do szkoły, to czytałabym całą noc.
Bohaterką powieści jest Sierra, która na stałe mieszka w Oregonie, jednak ostatni miesiąc roku zawsze spędza w Kalifornii, gdzie wspólnie z rodzicami sprzedaje choinki.Drzewka pochodzą z rodzinnej plantacji, którą założył wiele lat temu dziadek, a teraz prowadzą ją rodzice Sierry. Rodzinny interes jednak podupada, bo mimo że pachnąca choinka jest największym symbolem Świąt Bożego Narodzenia, to można ją kupić w każdym supermarkecie i jest to olbrzymia konkurencja dla prywatnych handlowców. 
Gdy Sierra dociera do Kalifornii czeka już na nią Heather, przyjaciółka, która czeka na nią cały rok. Podczas tego miesiąca dziewczyny są niemal nierozłączne.Mają swoje ulubione miejsca, odwiedzają znajomych, pieką ciasteczka i przygotowują się do świąt. Wydaje się ,że wszystko będzie tak jak zawsze, ale ... gdy wśród klientów pojawia się chłopak ze śmiesznym dołeczkiem na policzku serce Sierry zaczyna mocniej bić. Oczywiście zwierza się przyjaciółce, ale ta nie jest zachwycona, przekazuje jej informacje o Calebie, coś złego o czym wszyscy mówią.  
Dziewczyna mimo ostrzeżeń ze strony różnych osób nie rezygnuje ze znajomości. Odkrywa zalety chłopaka, poznaje jego najlepszą stronę, co zupełnie się kłóci z plotkami krążącymi po mieście.
Znajomość z Calebem przeradza się w pierwsze poważne uczucie i tylko fakt, że za chwilę Sierra wróci do Oregonu nie pozwala cieszyć się z całego serca. 
Powieść Ashera jest nie tylko love story dla nastolatków, to powieść o tym jak łatwo można skrzywdzić plotka drugiego człowieka. To powieść o zaufaniu wobec poznanego chłopaka, ale również zaufaniu jakim rodzice obdarzają swoje dzieci.
Bardzo mi się podobała książka i polecam ją moim rówieśnikom, ale również zachęcam do  jej przeczytania dorosłych.
 Książkę nasza biblioteka otrzymała od 

  DZIĘKUJEMY

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że nas odwiedziłeś. Zostaw, proszę ślad po sobie. Napisz parę słów komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...